Serca lub dławica są prezentacje choroby wieńcowej. Mięsień serca (mięśnia sercowego) doprowadza się tętnicach wieńcowych, które prowadzą krew z aorty włókien. Serce nie może korzystać z przejścia krwi przez niego i jest pompowana do reszty ciała. Przez cały czas trwania cholesterol osadza się w tętnicach, zmniejszenie światła, przez które krew. Ta trudność w zawale otrzymać natlenionej krwi prowadzi do cierpienia mięśni (niedokrwienie), powodując ból podczas ćwiczeń. Czasami ten tłuszcz rośnie tak bardzo, że włamuje się do światła naczyń wieńcowych, całkowicie blokując naczynie, powodując intensywne cierpienie i śmierć włókien mięśniowych (mięśnia sercowego).

U mężczyzn ból serca jest zazwyczaj postrzegane jako ciśnienie w klatce piersiowej, źle zdefiniowane, ból, że nie można powiedzieć, skąd pochodzi. Nie można znaleźć palec. Ból może towarzyszyć potu bez uczucie gorąca ("zimny pot"), Ból ramienia, ból żołądka, a nawet ból w szczęce. mogą wystąpić zawroty głowy i omdlenia w czasie bólu.

Objawy zawału serca samice różnią się więcej. Ból może być opisana jako pieczenie, kłucie, wbija w okolicy klatki piersiowej. Ból u kobiet są często niedoceniane, ponieważ klasycznie kobiet przed menopauzą są mniej narażone na atak serca niż mężczyźni w tym samym wieku. Dziś kobiety palić, pić, mają stresującą pracę i trochę ruchu. Stosować środki antykoncepcyjne, które wiąże się z jakimiś innymi czynnikami ryzyka, takimi jak zła dieta i brak aktywności fizycznej, palenie, zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu i zawału serca.

Czas wejścia w izbie aż diagnoza jest większe w przypadku kobiet, a to sprawia, że ​​różnica w ewolucji hospitalizacji. W chorobie wieńcowej używamy frazę "Czas to mięsień"Co oznacza, że ​​trwa dłużej leczyć, tym większe uszkodzenie mięśnia sercowego. Kobiety poddawane trombolizy są mniej niż mężczyźni - leczenie trombolityczne jest lekiem, który próbuje usunąć ostre wieńcowej w ostrym zawale mięśnia sercowego.

Traktowanie mężczyzn i kobiet jest taka sama. Lek doustnie, w mniej poważnych przypadkach. leki dożylnie, jako leki trombolityczne, podczas obserwacji, że tętnica zostanie całkowicie zablokowany. I angioplastykę, jeśli są dostępne, który pozwala zlokalizować gdzie przeszkody i traktować w sposób terminowy, dobrze położony i ogólnie bardziej trwale że trombolizy. Jest on umieszczony "stent"Metalowa podstawa wewnątrz przeszkód, aby zapobiec blisko ponownie