★leczenie •profilaktyka

Przegląd

Co jest związane z HIV lipodystrofia?

Lipodystrofia charakteryzuje się nadmiernym stężeniu tłuszczu brzuch, klatkę piersiową i szyi oraz utratę tłuszczu na twarzy, rąk i nóg osób seropozytywnych korzystający wysoce aktywnej terapii przeciwretrowirusowej (HAART), znany również jako terapia kombinowana, lub koktajl do leczenia anty-HIV.

REKLAMA

Może być zwiększona tłuszczu w obrębie jamy brzusznej / tłuszczowej brzucha (centralny), pomiędzy ramionami, szyi lub klatki piersiowej (w szczególności kobiet) lub utraty tłuszczu ze skóry, bardziej widoczne w ramion, nóg i twarzy, pośladki, powodując osłabienie twarzy, pośladków i zanik widocznych żył nóg i ramion. Tylko ten konkretny rodzaj utraty tłuszczu jest bezpośrednio związane z HIV. Przyrost masy ciała może być spowodowane przez zmiany w metabolizmie wystąpić również u osób nie zakażonych.

Centralna przyrost tłuszczu występuje w jamie brzusznej, co duszone i spójne. Ponadto, zmiany te mogą towarzyszyć zmiany w metabolizmie - poziomu tłuszczu i cukru we krwi - a pojawienie się niewielkich zmian tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała, zwany tłuszczaki.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

profilaktyka

profilaktyka

W chwili obecnej wszystkie strategie leczenia oparte są na założeniach, ponieważ wciąż nie jest możliwe zidentyfikowanie rzeczywistych przyczyn lipodystrofii. Jest więcej dowodów, że kombinacje oparte na konkretnym leku (d4T) może zwiększać ryzyko utraty tłuszczu. Oczywiste jest również, że ludzie, którzy rozpoczynają leczenie z kombinacją innych leków (NNRTI) wydają się mieć mniejszy przyrost tkanki tłuszczowej. Lipodystrofia może zostać przełożone, jeśli pacjent HIV nie rozpocznie się terapię skojarzoną, ale ryzyko nie przechodzić żadnego leczenia HIV należy rozważyć, bo faktem jest, że utrata tłuszczu jest bardziej powszechne u ludzi, którzy rozpoczynają leczenie z komórki CD4 poniżej 200.

Niektórzy ludzie decydują się przerwać leczenie w celu radzenia sobie ze zmianami w tkance tłuszczowej. W tej chwili nie ma jednoznacznych dowodów, że ta opcja będzie odwrócić zmiany w tłuszczu, ale poziom lipidów i insuliny może zostać zmniejszona w ciągu kilku miesięcy. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z zaprzestaniem leczenia.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

Leczenie i pielęgnacja

Leczenie lipodystrofii związane z HIV

Obecnie nie ma leczenia, aby odwrócić wszystkie zmiany w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Niektórzy ludzie, którzy przerwali leczenie zgłoszone poprawki, ale nie wraca do normy.

Wśród alternatywnych w leczeniu lipodystrofia u osób zakażonych HIV, aktywność fizyczna okazały się być dobrym rozwiązaniem. Ćwiczenia oporowe, które definiują mięśnie i spalić triglicerydów przechowywane w tkance tłuszczowej związanej z układu krążenia, pomagają kontrolować te transformacje. Ponadto, oba działania zwiększenie poziomu cholesterolu HDL ("dobry cholesterol") I chroni przed chorobami serca. Idealnie zatem zrobić kombinację ćwiczeń, takich jak chodzenie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet tańczyć i ćwiczeń oporowych takich jak trening siłowy.

chirurgii plastycznej i zabiegi kosmetyczne

W przypadku nagromadzenia tłuszczu, czasem zmieniając schemat terapeutyczny, gdy jest to możliwe, i zawsze pod kierunkiem lekarza, może przynieść poprawę, co prowadzi do zmniejszenia piersi tłuszczu i brzuch. Nadmiar tłuszczu może być również traktowane przez zabiegu lub procedury liposukcji.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)