★objawy •leczenie

Przegląd

Co jest zad?

Synonimy: wirusowe zad, laryngotracheobronchitis - ostre, kurczowego zad

Laryngotracheobronchitis jest stan zapalny dróg oddechowych, która prowadzi powietrze z płuc. Okazuje zwiększoną produkcję śluzu i rzęsek, które są odpowiedzialne za sprzątanie, a nie można go wyeliminować. Osoby z zadu często mają kaszel z dużo wydzieliny.

REKLAMA

Laryngotracheobronchitis może być ostry lub przewlekły. Ostre przypadki są częste. Są na ogół występują po zimnym i poprawić kilka dni. Czy przewlekłe przypadki mogą być związane z chorobami płuc, zwykle związane z papierosem.

przyczyny

Najczęstszą przyczyną ostrego zadu są infekcje wirusowe, takie jak przeziębienia i grypy. Pacjenci z przewlekłymi chorobami płuc, takich jak rozedma płuc, co może mieć zaostrzenia przez bakterie, co prowadzi do zapalenia płuc.

W większości przypadków przewlekłych, palenie jest odpowiedzialne.

Bakterie są odpowiedzialne za mniejszość przypadków u osób zdrowych. Wśród nich jest Bordetella pertussis, co powoduje, krztusiec. Krztusiec jest wysoce zakaźną chorobą, która, choć wciąż rzadkie, były wzrost przypadków u młodzieży i dorosłych w ostatnich latach. Ochrona przewidziana przez szczepionki stosowanej w dzieciństwie traci siłę z biegiem lat, aw wieku dorosłym, mogą być podatne na choroby ponownie. Ogólnie rzecz biorąc, obraz zaczyna się jak przeziębienie, kaszel, ale rozwija się z dużą ilością śluzu.

czynniki ryzyka

Głównymi czynnikami ryzyka zadu są:

 • palenie
 • Zanieczyszczenie powietrza i pracy otoczenia
 • zmniejszenie odporności, sytuacje takie jak dzieci i osoby starsze.
NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

objawy

Objawy zadu

Kaszel jest niewątpliwie najczęstszym objawem zadu. Może być suchy lub produktywny. Ważne jest, aby wspomnieć, że kolor wydzieliny nie przewidzieć, czy infekcja jest przez wirusa lub bakterii. Otrzymuje się żółtawy wydzielaniem i zwiększoną produkcję komórek immunologicznych, a nie czynnika sprawczego.

Inne objawy to:

 • chrapanie
 • ból w klatce piersiowej
 • stany podgorączkowe
 • zmęczenie
 • Duszność.
NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

Living (prognoza)

Diagnoza zadu

ocena Medyczny zadu jest wykonany na podstawie objawów pacjenta i badania fizykalnego. W przypadku zmian, lub jeśli pacjent choruje na jakąkolwiek chorobę płuc, mogą być niezbędne badania. Testy najczęściej stosowane są rentgenowskie klatki piersiowej i badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi. Celem badań jest, aby wykluczyć zapalenie płuc, które nie zostały poprawione, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Ogólnie rzecz biorąc, badania następcze są wymagane tylko wtedy, gdy pacjent nie dobrze rozwijać z leczenia. Jeżeli pacjent często epizodów ostrego zapalenia oskrzeli, należy podejrzewać przewlekłej choroby. W tym przypadku dalsze badania jako dowód czynności płuc są użyteczne.

możliwe powikłania

Najważniejszym powikłaniem zadu jest zakażenie bakteryjne, takie jak zapalenie płuc. Dlatego też, jeśli objawy nie ustępują, jeżeli kaszel utrzymuje się wydajne i mają skarg duszność i zmęczenie, szukać pomocy medycznej.

Salon / Rokowanie

Niektóre ważne środki, które mogą być przyjęte przez wszystkich, nawet tych, którzy nie są z zadu są:

 • Unikać zanieczyszczonym środowisku, bardzo suche i klimatyzatory
 • Unikać kontaktu z chorymi z zimna i grypy
 • Rzucić palenie.

Szczepionka przeciw grypie i zapalenie płuc u wszystkich pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli.

oczekiwania

Szanse na wyleczenie są bardzo wysokie. Mniejszość pacjentów, zwłaszcza tych, którzy mają już choroba płuc, może mieć powikłania, które są podatne na leczenie z prawidłowym i wczesnej diagnozy.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

Leczenie i pielęgnacja

Leczenie zadu

Nie ma specyficznego leczenia zadu. Głównymi kryteriami są nawodnienie przez usta, parowanie i unikać ekspozycji na zanieczyszczonym środowisku.

Używamy leki w celu złagodzenia niektórych objawów, ponieważ choroba jest samoistnie. Leki przeciwbólowe i leki rozszerzające oskrzela stosowane w inhalacji są opcje. Antybiotyki nie powinny być stosowane rutynowo, chyba że jest to powikłanie obrazu, a jego oświadczenie wydane przez lekarza.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

Diagnostyka i badania

Szuka pomocy medycznej

Zmęczenie, duszność i utrzymująca się gorączka objawy ostrzegają do zadu, jak również dla wszystkich chorób układu oddechowego. U palaczy, wszelkie zmiany w wyglądzie kaszel i trudności w oddychaniu wskazują na potrzebę oceny medycznej.

NIE teraz zatrzymać ... jesteś po, że reklama;)

Źródła i referencje

 • Samanta Dall Agnese, laryngologa i My Life Portal - CRM SP 137 576