Kobiety, które stosują pigułki, pierścień dopochwowy lub antykoncepcyjny plaster może mieć 20 razy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nie stosując urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD), lub inne metody długoterminowe zapobiegania ciąży. To sugeruje, że badania opublikowane w czasopiśmie medycznym The New England Journal of Medicine.

Wyniki sugerują, że częstsze stosowanie IUD lub hormonalnych implantów zamiast innych metod antykoncepcyjnych może zapobiec dużej liczby niechcianych koncepcji. Lekarze tłumaczą, że hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna jest skuteczna przez okres pięciu lat i IUD miedzi przez okres co najmniej 10 lat, podczas gdy implant hormonalny pozostaje aktywny przez trzy lata.

Naukowcy z School of Medicine, University of Washington (USA), instytucji odpowiedzialnej za badania, powiedział, że badanie jest wykazanie, że długoterminowe metody antykoncepcyjne są lepsze w skuteczność pigułka, plaster lub pierścienia dopochwowego. Kobiety mogą zapominać o konieczności unikania ciąży, gdy ginekolog rozmieścić urządzenia, różne metody, takie jak pigułki, które mogą stać się nieskuteczne, jeśli zapomniane przez dzień lub więcej.

Wśród kobiet poniżej 21 lat, którzy zdecydowali pigułkę, plaster (raz w tygodniu) lub pierścień dopochwowy, ryzyko ciąży jest niemal dwukrotnie większa niż wśród starszych kobiet, naukowcy odkryli. Badanie zostało przeprowadzone z 7500 uczestników z 14 do 45 lat.

Rynek oferuje szeroki zakres opcji antykoncepcyjnych. Są to metody barierowe (prezerwatywy i membrana), hormonalne metody (tabletki) i wewnątrzmaciczne (IUD). Zachować czujność do wskazań i przeciwwskazań każdego:

Urządzenie wewnątrzmaciczne, znany jako wkładki, struktury miedzi wprowadzone przez lekarza w macicy. Jego działanie, jak wyjaśnia ekspert, zakłóca transportu jaj, migracji plemników i powoduje podrażnienie śluzówki macicy, co utrudnia ustalenie jajko. "Metoda ta jest dobrze nadaje się dla kobiet, które nie mogą używać hormonów. Z drugiej strony, może to powodować pewne skutki uboczne, takie jak zwiększone skurcze i krwawienia miesiączkowego"Wyjaśnia. IUD antykoncepcji jest praktycznie w zakresie około 97%.

Partie pastylki, jak wyjaśniono przez lekarza, niech kobieta może sprawdzić, jakie rodzaje do wyboru jest najlepsza. "Dziś pigułki powodują bardzo niewielkie skutki uboczne. Niektóre kobiety jednak raport obniżenie popędu płciowego i suchość pochwy także"Mówi. Jeśli chodzi o obawy, że pigułka może powodować trudności z zajściem w ciążę, nie ma powodu do niepokoju. Ekspert wyjaśnia, że ​​te środki antykoncepcyjne nie mają skumulowany efekt w organizmie i przestać używać, stop powoduje skutki.

Ginekolog z Unifesp, Karolina Ambrogini, zaleca prezerwatywy być opcja dla wszystkich kobiet, nawet jeśli już zastosować inną metodę antykoncepcji. Gdy są stosowane prawidłowo, prezerwatywy, oprócz zapobiegania ciąży, jest również skuteczna w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową.

Membrana jest niewielki elastyczny pierścień obejmuje gumową matę lub folię silikonową, która jest umieszczona w pochwie przez kobiety. Według ekspertów, jest to jeden z najmniej antykoncepcyjnych stosowanych przez brazylijski szczególnie biorąc pod uwagę trudny czas, aby ją umieścić. "Membrana z plemnikobójczy muszą być umieszczone w co najmniej jedną godzinę przed stosunkiem"Wyjaśnia Ambrogini. Membrana nie mogą być używane przez każdego, kto ma problemy z szyjki macicy lub wrażliwych na lateks. Gdy są stosowane prawidłowo, to jest około 94% skuteczności w zapobieganiu ciąży.