leczenia i terapie są najważniejsze kroki, które należy odzyskać. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, które mogą pomóc poczuć się lepiej:

1) Wczesne rozpoznać znaki ostrzegawcze Ważne jest, aby rozpoznać i leczyć depresję, jak najszybciej, co zmniejszy ryzyko ponownie wcisnąć. Jeśli udawać, że problem nie występuje, to prawdopodobnie czuć gorzej. Trzeba obserwować typy zdarzeń, które przyczyniły się do depresji w przeszłości i być wyczulonym na wczesnych objawów.

2) Ustanowienie możliwe cele Możesz czuć się wyczerpana przez minimum zrobić w domu lub w pracy. Nie być trudne ze sobą. Pamiętaj, że depresja jest chorobą i nie należy ekstrapolować poza ich możliwości. Zachować skupienie się na obiektywnych celach, małe, realistyczne i osiągalne więc będzie złagodzić swoje rutyny z powrotem w domu, z rodziną i w pracy.

3) Rób to, co lubisz Nawet jeśli nie podoba, trochę czasu, aby robić rzeczy, które lubisz. Spotkać się z przyjaciółmi. Chodzić. Idź do kina. Zagrać nie grałeś od lat.

4) Nie podejmować ważne decyzje Ponieważ depresja może zakłócać swoją interpretację rzeczy, to mądry, aby nie podejmować żadnych ważnych decyzji w tym czasie, jak rzucić swoją pracę, lub w ruchu, itd., Aż do momentu poprawy depresji.

5) Nie piję Chociaż można zauważyć, że alkohol może sprawić, że poczujesz się lepiej, alkohol może znacznie pogorszyć swoją depresję. Ludzie z depresją są na wysokie ryzyko angażowania się w nadużywanie alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych i alkoholu wchodzi w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi.

6) ćwiczenie Istnieje coraz więcej dowodów, że ćwiczenia pomagają w łagodną do umiarkowanej depresji. Znaleźć działalności cieszyć, zacznij powoli i powtórzyć trzy razy w tygodniu przez 20 do 30 minut.

Evelyn Vinocur jest psychoterapeuta poznawczo behawioralna. To działa na zdrowie psychiczne dorosłych i specjalizuje się w zakresie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.evelynvinocur.com.br