Marskość wątroby występuje podczas normalnej struktury wątroby otrzymuje się tkanki włóknistej w wyniku leczenia przewlekłego uszkodzenia, co prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia komórek wątroby i nerek ich funkcji. Jest najczęstszą chorobą, która prowadzi do transplantacji wątroby u dorosłych i dzieci, spowodowanych przewlekłym zapaleniem wątroby typu B lub typu C, alkohol, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niealkoholowego stłuszczenia wątroby, chorób zaburzenie dróg żółciowych, w tym pierwotnej żółciowej marskości wątroby stwardniające zapalenie dróg żółciowych i wtórne marskość wątroby i dróg żółciowych zarośnięcie w dzieciństwie piorunujące zapalenie wątroby (leki, wirus).

Wiele osób z chorobami wątroby mają normalne funkcjonowanie wątroby i nie wymagają transplantacji, a może nigdy nie mieć zaawansowanych ram gdzie niezbędne procedury. Ale bardzo często nie jest postępującym pogorszeniem funkcji, co prowadzi do awarii lub uszkodzenia wątroby, gdzie jedyną formą leczenia jest przeszczep. Jak ten postęp jest bardzo zmienna, każdy pacjent musi towarzyszyć gastroenterologa lub hepatologa w celu określenia optymalnego czasu na jego umieszczenie na liście do przeszczepu wątroby Sekretariat Sao Paulo Państwowego Departamentu Zdrowia.

Rozpoznanie pewnych chorób wątroby, na wczesnym etapie i jegoleczenie, jak w przypadku wirusowego zapalenia wątroby można autoimmunologicznezwalczania choroby, nawet w stadium marskości. Podobnieidentyfikacja uszkodzenia wątroby z powodu alkoholizmu i zaprzestania używaniaAlkohol może zapobiec postępowi choroby.

W tej fazie, w którymPacjent ma stan wątroby jest nadal dobra, zakonserwowane lubniewielkie zmniejszenie jego funkcji, to jest bardzo ważne, aby utrzymać dobrą kondycjężyciowych, takich jak:

W ten sposób pogorszenie choroby można zmniejszyć lub uniknąć odkładania przeszczepu wątroby.

znaczny postęp w leczeniu marskości wątroby spowodowane sąuznanie jej powikłań i przeprowadzania zabiegówspecyficzny, mające na celu zapobieganie ich występowaniu lub prowadząc dopogorszenia funkcji wątroby.

Jednym z najczęstszych powikłańMarskość wątroby jest wodobrzusze, który jest nagromadzenie płynu w obrębie jamy brzusznej, któraWydaje się, ze względu na wzrost ciśnienia wewnątrz żyły zbliża się dowątroby w wyniku zwłóknienia narządu związane z niskim poziomembiałka przez zmniejszenie jego wytwarzanie przez wątrobę.

Aby uniknąć swojeszkolenia lub leczenia, gdy okazało się, trzeba trochę z dietąsól, o wysokiej zawartości białka, zapobiegając mięso i ciecz ograniczającewykorzystanie leków moczopędnych, aby pomóc wyeliminować tencieczy. Może też wystąpić zakażenie wodobrzuszem, lubspontaniczne bakteryjne zapalenie otrzewnej, które muszą być uznawane i traktowanejak najszybciej, ponieważ może stać się istotnym czynnikiem pogorszeniatabela pacjent.

Innym ważnym powikłaniem, które częstomoże spowodować pacjentów do śmierci, to ze względu na krwawienie żylakówprzełyk. żylaki przełyku są rozszerzone żyły w przełyku,wynikające ze wzrostu ciśnienia wewnątrz naczynia, które docierają do wątroby,z powodu zwłóknienia wątroby. U wszystkich pacjentów z przewlekłą chorobą wątrobynależy poddać endoskopii zidentyfikowaćleczenie żylaków przełyku i w razie potrzeby lub stwardnienieelastyczne podwiązywanie naczyń w celu zapobiegania występowaniu krwawień.Ponadto, stosowanie określonych leków, beta-blokery, możnapomaga obniżyć ciśnienie żylaków, zmniejszając ryzykokrwawienia.

Encefalopatia wątrobowa inny powikłaniemMarskość spowodowana gromadzeniem substancji toksycznychUtrata funkcji wątroby. Charakteryzuje się zestaw poprawekneurologicznych, z drżenia, zaburzenia snu i zmiany w tempiesen-czuwanie, czyli pacjent jest bardzo senny w ciągu dnia ibardziej zasnąć i mieszano przez noc, i mogą rozwinąć się w śpiączkęW bardziej zaawansowanych przypadkach. Może to być związane z nadmiernym przyjmowaniemMięso, krwawienie i równowagi potasu przez zastosowanie diuretyków.Dlatego, aby zapobiec encefalopatia ważne jest, aby unikać jedzeniamięso, moczopędne korzystanie z opieki medycznej zawsze pod nadzoremRegularna uniknąć odwodnienie, infekcje i nadążać robocząregularne jelit, aby zapobiec gromadzeniu się substancji, które mogąencefalopatia spust.

Pacjenci z marskością wątroby należy postrzegaćregularnie przez lekarza, który będzie monitorował rozwój lubObecność powikłań marskości wątroby. Kontrola tych powikłań jestniezbędny dla zachowania funkcji wątroby. pojawieniepowtarzające się komplikacje i trudności w kontrolowaniu tych przyczynw postępującym upośledzeniem wątroby, z gorszym rokowaniem dlaPacjent i potrzebę przeszczepu wątroby. Niektóre objawy mogąsugerują pogorszenie ramkę marskość wątroby, jak silne zmęczenie, utrataapetytu, utrata masy ciała, wodobrzusze i obrzęki kończyn niższy,encefalopatia wątrobowa, samoistne krwawienie i siniaki, żółtaczka.

kandydat pacjenta do transplantacji wątroby jest umieszczony na liściepojedyncze oczekuje, na podstawie indeksu ważności z rozpoznaną chorobąjak meldunku (Skala Meld). Wskaźnik ten odpowiadawartość liczbową w zakresie od 6 do 40 - najpoważniejsze pacjentówMają wyższy meldunku i będą miały pierwszeństwo w realizacjiprzeszczep.

Aby obliczyć wzór matematyczny łączą stosuje sięz wyników trzech badań laboratoryjnych: poziom bilirubiny,kreatyniny (miara nerek) i INR (współczynnik znormalizowanyInternational), miarą aktywności protrombiny, który mierzywytwarzania czynników koagulacji w wątrobie.

Badania laboratoryjne w celu obliczenia meldunku zdefiniowała ważność i muszą być odnawiane na następujących częstotliwościach:

Śmiertelność jest dużana liście oczekujących, więc bardzo ważne jest monitorowanie medycznyregularne do zapobiegania, rozpoznawania i właściwego leczeniapowikłania marskości wątroby, w celu zachowania jakości życiaaż do transplantacji.