Utrata brzuch jest pragnienie wielu ludzi, a moc często bezpośrednio związane z tłuszczu znajduje się w tym regionie. Przez większość czasu, to nagromadzenie tłuszczu pochodzi z przyjmowaniem węglowodanów prostych znajdujących się w chleb, makaron, słodycze, napoje bezalkoholowe i napoje alkoholowe.

Poza estetycznym uciążliwości, brzuch jest często czynnikiem ryzyka dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Cholesterol, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i inne problemy zdrowotne mogą pojawić się, gdy pas jest większy niż wskazane.

Jeśli stracisz brzuch jest na liście celów, niektóre pokarmy mogą przyspieszyć spalanie tłuszczu i pomóc w realizacji tego celu.

1. Ryby i owoce morza

Zapalenie jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zwiększenia masy ciała. Ryby i owoce morza, bogate w kwasy omega 3, niezbędny kwas tłuszczowy pomaga komórek desinflamar tłuszczu, działając na problem kontroli i pomaga stracić brzuch. Ponadto, te produkty również przyspieszają przemianę glukozy w energię, zapobiegając ona być przechowywana w postaci tłuszczu. Włączenie tych pokarmów w menu mogą być wykonane co najmniej trzy razy w tygodniu.

2. krokosza barwierskiego i inne oleje funkcyjne

Oleje funkcjonalne działają na metabolizm tłuszczów, zwiększając rozpad kwasów tłuszczowych do produkcji energii, a tym samym zmniejszenie rezerw tłuszczu. Olej kokosowy i olej szafranowy działać również na zwiększenie metabolizmu.

3. Jogurt z probiotyków

Niektóre bakterie kwasu mlekowego wytwarzają rodzaj tłuszczu, CLA (sprzężony kwas linolowy), które jest w stanie zmniejszyć zawartość tłuszczu. Ponadto, ten rodzaj żywności ma na podstawową funkcję zrównoważenia flory jelitowej. Badania opublikowane w 2006 roku w czasopiśmie Nature wykazały, że bakterie obecne w florze jelitowej u osób otyłych są bardzo różne od tych osób z prawidłową masą ciała. Odkrycia sugerują, że niedostateczne wchłanianie tłuszczów w jelitach, które występuje u osób z zaburzoną florę, mogą być związane z masy ciała.

Probiotyki korzystają również pracę jelit, zmniejszając wzdęcia żołądka związanego z gazy i zaparcia. Niektóre przykłady żywności z probiotykami są jogurt z pałeczek kwasu mlekowego.

4. Kompleksowe

Cała są bogate w błonnik, które są ważnymi sojusznikami w procesie utraty brzuch. Pierwsza przyczyna jest taka, że ​​spożywanie włókna z dużą ilością wody, przyczynia się do poprawy tranzytu jelitowego, co zapobiega żołądka i wleczenia się obrzęk. Dodatkowo, pokarmy bogate w błonnik mają zwykle niższy indeks glikemiczny. Jest tak, ponieważ włókna spowalniają wchłanianie glukozy z pożywienia, zapobiega hormon glukozy we krwi i insuliny w pikach odpowiedzialny za przeprowadzanie cukru w ​​komórkach. Węglowodany o niższym indeksie glikemicznym są: słodkie ziemniaki, maniok, ryż i Chia.

5. Jagody

Jagody fioletowo-czerwony (maliny, jeżyny, truskawki, wiśni, Jabuticaba, borówki, arbuz i purpurowy winogron) są silnymi sojusznikami stracić brzuch. Tam, w korze tych owoców, fitochemiczne z działaniem antyoksydacyjnym, takich jak antocyjanów, który utrzymuje skuteczny system krążenia, poprawę nawadniania tkanek i pomaga w spalaniu tłuszczu w jamie brzusznej. Zaleca się spożywać jedną lub dwie filiżanki dziennie, bez dodatku cukru.

6. Zielona herbata

Dodatkowo do działania na ośrodkowy układ nerwowy przyspiesza przemianę materii i podwyższenie temperatury ciała, że ​​ksantyny (kofeina, teofilina i teobromina) z kawy, zielonej herbaty, czarnej herbaty mate herbata i czekolada zwiększa mobilizację zapasów tłuszczu, dzięki czemu stracić brzuch , Można napić się herbaty 30-40 minut po obiedzie i kolacji, ze szczególną starannością, aby nie spożywać go przed snem (co może zakłócać sen), a jeśli jesteś nadciśnieniowa, ponieważ substancje te zwiększają ciśnienie krwi.

7. Hibiscus herbata

Badania opublikowane w Journal of etnofarmakologia International Society of etnofarmakologia stwierdziła, że ​​hibiskus herbata może zmniejszyć adipogenezę, proces, w którym komórki dojrzały i stały się w stanie gromadzić tłuszcz, to znaczy, że jest doskonałym sprzymierzeńcem stracić brzuch. Nadal nie jest jasne, co substancja obecna w napoju, który jest odpowiedzialny za świadczenia. Jednak uważa się, że przeciwutleniacz działanie flawonoidów i antocyjanów kwercetyny zmniejszyć depozyt tłuszczu.

8. Ginger

Imbir jest termogeniczny żywność, która pomaga przyspieszyć metabolizm i zwiększa spalanie tłuszczu i jest doskonałym wsparciem dla projektu stracić brzuch. Gingerolu związek tytułowy wykazuje funkcje przeciwutleniacze, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, hamuje agregację płytek krwi, zapobiegania wystąpienia zakrzepu. Wskazana ilość imbiru dwa małe plastry dziennie. To wystarczy, aby mieć działanie termogeniczne.

9. oliwy

Badanie przeprowadzone przez Instytut Salud Carlos III Hiszpanii, we współpracy z University of Cambridge, w Anglii, zwraca uwagę, że dzienne spożycie oliwy z oliwek zapobiega tworzeniu się tkanki tłuszczowej w okolicy talii. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Diabetes Care i potwierdza, że ​​przedstawi tłuszcz olej jednonienasyconych zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w regionie.

Oliwa z oliwek jest doskonałym żywności w celu zapobiegania chorobom układu sercowo-naczyniowego, jak to ma składniki przeciwzapalne, które działają w naczyniach, co zmniejsza agregację płytek tłuszczowych. Trzy łyżki dziennie surowego jedzenia (zdrowe gotowanie przekształca tłuszcz złoczyńcę) są wystarczające, aby czerpać korzyści.

10. Woda

Wszystkie reakcje naszego ciała zależy od wody. Aby spalić tłuszcz, eliminuje toksyny, jelita pracują prawidłowo i uniknąć zatrzymywania płynów trzeba pić wodę.

Próbkę menu dieta stracić brzuch:

Przykład ten może się zmieniać z przyzwyczajeń i potrzeb każdej osoby do jedzenia, ale z niej widzimy, że nie należy ograniczać się do jedzenia bardzo mało jedzenia w niektórych okresach i przesadzam innych.

Przypominając, że myśl o przyłączeniu się do diety, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnych takich jak dietologa, specjalista żywienia lub endokrynologa.