Kolor, zapach, tekstura, temperatura i data produkcji to tylko niektóre z informacji, że musimy być czujni, aby ustalić, czy mięso można kupić jest zepsuty.

Zgodnie z dietetykiem Andréa Marim czas na baczność. "Scenariusz jest niepokojące i trzeba być czujnym, bo skażone mięso może powodować poważne infekcje żołądkowo-jelitowe, takie jak salmonella, że ​​u osób z bardziej delikatnych układów odpornościowych, takich jak niemowlęta, osoby starsze i kobiety w ciąży może spowodować poważne szkody dla zdrowia, a nawet ryzyko śmierć"Mówi.

Czynniki takie jak opakowania, data ważności, wyglądu, zapachu, tekstury, a nawet ceny powinny być brane pod uwagę. "Jeżeli wartość produktu jest bardzo tanie, to jest to znak, że mięso nie może być w dobrym stanie"Mówi dietetyk.

Oto w jaki sposób identyfikować mięso jest zepsute:

W przypadku wołowiny i wieprzowiny, są one uszkodzeniu podczas obecnego zielonkawy kolor i szare plamy. Mogą również wydzielać silne zapachy i przedstawić lepką konsystencję i zjełczały.

W przypadku kurczaków różnicowy kwaśny zapach, który odnosi się do amoniaku. Aspekt wizualny prezentuje przebarwienia i lepką konsystencję. Jeśli chodzi o kolor, może być żółta i zielonkawo wskazówki. "Często kurczak jest z pięknego wyglądu i dobrego smaku"Wyjaśnia Andrea. że "przebranie" To sprawia, że ​​trudno jest zidentyfikować złe mięso, więc jest zawsze ważne, aby zwrócić uwagę na zapach i zawsze dobrze zjeść gotowanego mięsa.

Takie samo jak w ciele ryby, która w przypadku uszkodzenia, odnosi się do zapachu amoniaku. Także, to zwykle ma jakieś przebarwienia - brązowawe, żółtawy lub szarawy - lub nawet nieprzezroczysty kolor. Jeśli chodzi o wygląd, czy ryby nie jest trudno zacząć się łuszczyć i jest to znak, że jest zepsuty.

Nawet próba niektóre firmy tworzą wygląd konserwujący mięso, Andrea wyjaśnia, że ​​substancje te nie są w stanie zamaskować zapach. "Niezależnie od środka konserwującego, który został użyty, zapach zawsze wypowie dlaczego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę w tym względzie",

Ogólny są łatwo psujących się mięso, które są podatne na zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Dlatego przy wyborze mięsa, aby upewnić się, że jest ona zapisana w lodówek i zamrażarek temperaturze od 0 ° C do 2 ° C,

Jeśli kupujesz mrożonego mięsa i chcą utrzymać go w tej temperaturze, ideałem jest, aby umieścić go bezpośrednio do zamrażalnika. Według Andrea mięso może być w zamrażarce przez okres do sześciu miesięcy, w zależności od rodzaju mięsa. Steki, czy mięso z kurczaka, można zamrozić na okres do sześciu miesięcy. Już mielona wołowina jest ważna przez okres do trzech miesięcy

Jeżeli osoba rozmrożone mięso, gotowane, a resztę przechowywać w lodówce, może być spożywany przez okres do trzech lub czterech dni.

Jeśli mięso zostało zakupione świeże i intencją jest, aby zamrozić, idealny jest do przyprawiania żywności, a następnie przechowywać w zamrażarce przez okres do sześciu miesięcy.

Jednak w czasie przygotowań jest zawsze ważne, aby zwrócić uwagę na stan mięsa i rzucać produkt, czy istnieje jakiekolwiek podejrzenie pochodzenia. "To dlatego, że niektórzy producenci mogą zmienić datę ważności produktu, a konsument zdaje sobie sprawę, że tylko dostał wołowiny z krótszym terminem ważności niż oczekiwano w momencie przygotowania"Mówi.