Na żylaki są dość częstą chorobą, zwłaszcza u dorosłych kobiet. Charakteryzują się one poszerzonych i krętych żył powierzchownych w nogach i udach, a są związane z bólem i obrzęk oprócz estetycznego dyskomfortu.

Niestety, do tej pory nie ma leczenia lekiem na żylaki. farmaceutyki lub naturalne środki zaradcze mogą złagodzić objawy kliniczne, ale nie są w stanie dokonać żylaki znowu jest normalny wygląd i funkcja.

Zatem, techniki chirurgiczne są jedynymi możliwości usuwania żylaków. Chociaż w ciągu ostatniej dekady nowe technologie uzdatniania pojawiły (np chirurgicznych i laserowych częstotliwości radiowej cewników, które zostaną pokryte w późniejszym kolumnie), konwencjonalna operacja żylaków jest nadal najbardziej powszechna metoda, dostępne i przeznaczone do leczenia tego problemu. Niech ta kolumna omówić swoje zalety i ograniczenia.

Po pierwsze, pozwala nam zrozumieć, w uproszczony sposób jest wykonana operacja żylaków. Początkowo, przed znieczuleniem, chirurg naczyniowy używa specjalnego pióra, aby zaznaczyć żylaki bezpośrednio na skórę pacjenta. To rozgraniczenie jest niezbędna tak, że wie, gdzie chore naczynia, które muszą być usunięte. Po znieczuleniu chirurg wykonuje się szereg nacięć (przekroje) mały, płytki i daleko między żyły, w pobliżu pacjenta (inne niż odpiszczelowej) i przy użyciu igieł chirurgicznych (podobne) do szydełkowania "ciągnąć" Te żyły usuwając je. Nacięcia te często są tak małe, że nie wymagają one szwów (szwy), tylko bandaż, aby zamknąć. Ta faza zabiegu występuje nie tylko w technice konwencjonalnej: nowoczesne metody cytowane powyżej również używać go do usuwania mniejszych żył.

Jeśli (a) pacjent ma odpiszczelowej żyły (nic wspólnego z "bypass"Ok?) Ponadto żylaków jest zwykle konieczne, aby usunąć go w bardziej złożony proces, obejmujący cięcia w obszarze pachwiny (pachwiny) i kostkę. Nacięcia te są nieco większe i wymagają szycie.

Pierwszą i największą zaletą konwencjonalnych operacji żylaków jest ich tradycja: jest zabiegiem wykonywanym przez dziesięciolecia, z milionami chorych operowanych, co zapewnia szeroką wiedzę techniczną i wyników krótko- i długoterminowych bardzo dobrze znane. Wyniki estetyczne i zastosowana technika konwencjonalne są bardzo zadowalające i zwykle mają zgody pacjentów.

Konwencjonalne chirurgiczne usunięcie odpiszczelowej ma jeszcze tę zaletę, że pozwala się na podejście do wszystkich żył powierzchownych w pachwinie, co zmniejsza ryzyko nawrotu choroby żylaków.

Wśród domniemanych wad tradycyjnego zabiegu jest żyły odpiszczelowej, jak stwierdzono powyżej, konieczność szwów nogi i większym ryzykiem wystąpienia krwiaka i bóle w procesie jego usunięcia.

Podsumowując, konwencjonalna operacja żylaków jest ustaloną procedurą, o bardzo zadowalających rezultatów i znajomych. Nowe techniki chirurgiczne w leczeniu żylaków są bardzo interesujące i mają swoje atrakcje, ale to, co jest bardziej nowoczesny niekoniecznie jest najlepsza dla każdego pacjenta.