Korzystanie z płetwy i zainwestować w różnych stylach pływackich sprawia jej pompowania treningu

Po kilku miesiącach praktyki, wydaje się, że szkolenie nie wymaga wiele wysiłku i masz chęć pójść dalej - aby uzyskać więcej okrążeń w pływaniu bez zbytniego tchu. "Przy właściwym kierunkiem, można modyfikować trening pływacki w celu poprawy wydajności i nie opuścić ciało wykorzystywane do tego samego obciążenia wysiłkowego"Mówi nauczyciel pływania Waleska Durand, Cia. Athletica Brazylii. Ona i jej osobisty trener Adriano Arruda, spa Sorocaba, wyjaśnić, jak poprawić wyniki szkoleniowe, zauważając, że konieczne jest, aby skonsultować się z profesjonalnym nadaje się do dokonywania jakichkolwiek zmian.

pociąg często

Praktyka czyni mistrza - i aktywność fizyczna nie jest inaczej. Ideałem jest, aby trening pływanie trzy razy w tygodniu, co najmniej. Zgodnie z osobistym trenerem Adriano, jeśli ktoś trenuje mniej niż ten, ciało jest w spoczynku proces o wyższym niż to konieczne i nie będzie się nadawać. "Nawet jeśli bodziec treningowy jest silny, organizm nie dostosowania się, będzie to długo bez ćwiczeń, utraty wydajności"Wyjaśnia.

pociąg często

mężczyzna trzyma krawędź basenu - fot Gett Images

Praktyka czyni mistrza - i aktywność fizyczna nie jest inaczej. Ideałem jest, aby trening pływanie trzy razy w tygodniu, co najmniej. Zgodnie z osobistym trenerem Adriano, jeśli ktoś trenuje mniej niż ten, ciało jest w spoczynku proces o wyższym niż to konieczne i nie będzie się nadawać. "Nawet jeśli bodziec treningowy jest silny, organizm nie dostosowania się, będzie to długo bez ćwiczeń, utraty wydajności"Wyjaśnia.

Zatężyć sztuki

Człowiek typ piersi pływanie - Zdjęcie: Getty Images

"Basen jest wykonany techniką, więc nie ma sensu chcą pływać tak szybko, jak to możliwe bez odrywania go pod uwagę"Wyjaśnia profesor Waleska pływania. Według niej, biomechanika pływania jest bardzo ważne dla wydajności pływaka, uczyni to mniej siły pływać z prawej techniką. "Wystarczy pomyśleć prędkość jest energia odpady na próżno"Mówi.

Stosować płetwy

para płetw w basenie - Zdjęcie: Getty Images

Jeśli chcesz poprawić swoją postawę podczas pływania i lepiej pracujących mięśni, przyjmuje wykorzystanie płetw w szkoleniu. "Żebra zapewniają zwiększoną elastyczność kostki nogi siła zwiększona ze względu na opór, który generuje fin, przyspieszenie akcji serca i poprawia postawy i technikę"Wyjaśnia profesor Waleska pływania. Eksperci ostrzegają jednak, że korzystanie z płetw należy kierować odpowiedniego specjalistę, więc nie ma ryzyka skaleczenia.

Wykonywać inne czynności

dwie kobiety robi aerobik w wodzie - Zdjęcie: Getty Images

Ćwiczenia takie jak aerobik lub bieżącą wodą może pomóc zwiększyć siłę do pływania. Według Adriano Arruda ćwiczyć inne ćwiczenia w wodzie powoduje, że pływak czuć ich ruchy, odkrywania więcej przemieszczenie i poprawić równowagę i siłę wybuchową. "Podnoszenie ciężarów lub trening funkcjonalny może również skutkować poprawą efektywności pływania"Mówi osobiste.

Zmieniać intensywność i szybkość

człowiek pływanie - Foto: Getty Images

Jest podstawową przyczyną szybkość i intensywność bodźca podczas pływania, ponieważ będzie trzeba podawać ciału odpowiedź fizjologiczną, wymaga więcej wysiłku fizycznego i poprawy wydajności. "Jednak ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób i kiedy należy wprowadzić te zmiany, zawsze z kierunkiem profesjonalnych"Mówi nauczyciel Waleska.

Nie przejmuj się

Kobieta pływanie - Foto: Getty Images

Oczywiście, zwiększając intensywność treningu i prędkości jest ważne, aby zwiększyć wydajność, ale przesadzać działalność może prowadzić do uszkodzenia i zmęczenie mięśni. "Sesje intensywne przez kilka dni w czasie zmniejszy coraz wyniki sportowe"Wyjaśnia Adriano Arruda. Aby uniknąć ryzyka obrażeń, eksperci zawsze polecam robi lekki trening na każde dwa ciężkiego treningu, tak że ciało może odpocząć. "Zastosować słabszy bodziec po treningu siłowego będą służyć do odzyskania jednostki i przygotować go do silniejszego bodźca niż poprzedni dzień"Mówi Waleska Durand.

Pływać inne style

Kobiety zanurzenie w basenie - zdjęcie: Getty Images

"Każdy styl pływania ma swoją specyfikę, a w tym samym czasie, wszystkie wzajemnie się uzupełniają"Mówi osobisty Adriano. Podaje przykład: w skoku żabka, pracujemy bardzo wrażliwość w wodzie, ważnym czynnikiem dla dobrego przejścia. Ale skok motyl działa siłę brzucha, istotną dla równowagi i dobrego łożyska tułowia, zwiększając zakres ruchu w każdym pływania. Więc nawet jeśli masz ulubiony styl pływania lub udziału w konkursach tylko jeden styl, warto kąpiąc się w różny sposób.

Stosować odpowiednie stroje

Mężczyzna ma na sobie spodenki do pływania - Foto: Getty Images

Kostium pływacki jest najbardziej zaawansowanym ewolucja technologiczna sportu. Istnieje kilka formatów kombinezony i stroje kąpielowe, z różnych rodzajów tkanin. Celem jest zawsze, aby zmniejszyć tarcie pomiędzy pływakiem i wody przez to uzyskanie prędkości. Nauczyciel mówi Waleska niektórzy zawodnicy trenować grubsze garnitury tkaniny lub więcej odzieży do zwiększenia masy i tym samym tarcie. Kiedy będą konkurować, wybiorą najlepsze kostiumy i trzymać więcej w organizmie stają się lżejsze i szybkość. "To sprawia, że ​​sportowiec zyskać więcej siły w trakcie szkolenia i zwiększyć swoje dochody w czasie konkursu, ponieważ będzie on używany do pływania z większą wagę"Wyjaśnia.