Nie ma słów by opisać ból to jest stracić zwierzę, są one niewielką część rodziny i stanowią wielkie szczęście dla tych ludzi. Ta strata może spowodować, że właścicielom silny smutek, a nawet może prowadzić do depresji, lęku i oddalanie społeczeństwa.

W ubiegłym roku amerykański zdrowa kobieta miała złamane serce -literalmente- po śmierci swojego ukochanego psa. Dzień po incydencie, Joanie Simpson, 62, obudziłem się z bólem pleców i ból w klatce piersiowej. Więc zdecydowaliśmy się pójść do lokalnej kliniki, aby upewnić się, że to nic poważnego.

Z powodu objawów, lekarze postanowili przenieść ją do większego szpitala. Potem został przetransportowany samolotem do szpitala Memorial Hermann w Teksasie, gdzie pracownicy tam powiedziano, że będą one coraz pacjenta z objawami zawału serca.

Została zabrana do pracowni hemodynamicznej w szpitalu, gdzie specjaliści włożoną rurkę do jego serca przez krocze. Oczekuje się od nich, aby zobaczyć zablokowane tętnice, ale wyniki pokazują coś innego. Joanie zdiagnozowano potencjalnie śmiertelnego lub kardiomiopatii takotsubo "Zespół złamane serce",

Warunkiem naśladuje atak serca i występuje, gdy przeważająca ilość hormonów stresu serce. Uczucie tworzy skurcze, i "Zespół złamane serce" To może być śmiertelne.

Złamane serce zespół, pomimo swojej nazwy, nie jest typową chorobą sfrustrowanych kochanków. Uważana za rzadką chorobą, "Zespół złamane serce"Przede wszystkim dotyczy to kobiet - około 80% przypadków - w ogóle, które już przeszły menopauzę, silnego stresu fizycznego lub emocjonalnego.

USA traktowano inhibitorem enzymu przekształcającego angiotensynę (ACE) i bloker beta. Raz stało się ponownie stabilny, lekarze wyjaśnił jej stan do niej i co się stało, powiedziała "ma sens", Joanie musiał pozostać w szpitalu przez dwa dni, a teraz trzeba brać leki serca, ale ona ma się dobrze.

Historia została opublikowana w ramach studiów w New England Journal of Medicine, pokazując fizyczne obrażenia, że ​​smutek może zrobić dla swojego ciała po stracie.

W wywiadzie dla Washington Post, kobieta powiedziała, że ​​jej pies nazywa Meha zmarł po cierpiących z powodu zastoinowej niewydolności serca. Według niej, zwierzę było jak córkę do niej. "Dzieci dorastał i wyszedł z domu, więc była nasza mała"Powiedział.

Pomimo śmierci Meha, Joanie ujawnił, że planuje dostać innego psa w przyszłości. "To bolesne. To traumatyczne. Jest to. Ale wiesz co? Dają tyle miłości i towarzystwa, że ​​zrobię to jeszcze raz. Nadal będę mieć zwierzęta. To mnie nie zatrzyma.