Zwykle jesteśmy w stanie kontrolować nasze pęcherza - urinamos gdy chcemy, we właściwym czasie i miejscu - ale nie rodzi takiego. U niemowląt układ nerwowy nie jest całkowicie przygotowany i dojrzewaniu w celu zapewnienia tego świadomy kontroli. Proces ten zachodzi w czasie, we wczesnym okresie życia, tak, że przy czterech lat 85% dzieci są w stanie kontrolować pęcherz w ciągu dnia. Kontrola noc występuje zwykle około sześciu lat.

Moczenie nocne jest mimowolne oddawanie moczu, w czasach, gdy kontrola ta powinna już istnieć. Moczenie nocne, oddawanie moczu podczas snu, jest psychologicznym i społecznym problemem dość traumatyczne dla dziecka, który może emocjonalnie mobilizacji całej rodziny.

Może to być podstawowy, gdy dziecko nigdy nie był w stanie zapobiec utracie moczu, lub wtórne, kiedy wraca do zmoczyć łóżko po okresie co najmniej 6 miesięcy siku mimowolnie podczas snu. Około 15% dzieci w wieku około siedmiu lat, mogą również mieć epizody moczenia strat. Na 10, liczba ta spada do 5%.

Moczenie nocne w ogóle ma trzy ważne aspekty:

- Jest to objaw, który może być spowodowane przez kilka różnych zaburzeń;

- Jest to czasami powodować dla represyjnych postaw, z dzieckiem fizycznego i psychicznego;

- Jest to stan, łagodne i przemijające.

Ten objaw może być spowodowany przez wiele sytuacji, które są podzielone na trzy główne filary:

- Zaburzenia snu: uczucie pełnego pęcherza / parcie na mocz nie może budzić dziecka;

- Brak dojrzewania neurologicznego kontrolą pęcherza, to znaczy, że dziecko nie ma kontroli nad oddawaniem moczu;

- Zwiększenie ilości moczu, wytwarzanego przez noc nerek.

Niektóre dramatyczne przypadki są zgłaszane z ograniczeniami i okrutny, nawet biciem. Dzieci, nawet te, które powstały w bardziej spokojnych domach, zazwyczaj udział w konsultacji w celu rozwiązania tego problemu z pewnym zażenowaniem, a niekiedy z uczuciem wstydu i upokorzenia.

Dlatego lekarz, który zamierza zająć się tych pacjentów należy, od pierwszego kontaktu, pokazać, że autentycznie zainteresowany problemu, jednak bez wyrażając żal. Dziecko musi czuć, że ten biznes naprawdę dba i zrobi wszystko, aby pomóc.

Podejście, które zawsze działa to wkrótce po zgłaszaniu problemu przez rodziców, nadal prowadzą konsultacje z dzieckiem skierowany dialogu i informowanie wstępie jeden z aspektów problemu: dziedziczności. Około 70% dzieci, które mokre łóżko mają krewnych, którzy mieli ten sam problem, w co najmniej 40% rodzin z jednym rodzicem przeszedł takiej samej sytuacji.

To nie zawsze jest mały pacjent powiedział, a kiedy dowiaduje się, że - a jeszcze bardziej, gdy w środku kwerendy wyznaje macierzyste, które miały ten sam problem - to jest niesamowite, jak twarz zmienia potomnych. W obliczu cierpienia zamienia się wyraz ulgi dowiedzieć się nie być tak różne. Uczucia, które następują ten rozwój są wielorakie: jest nadzieja, że ​​pewnego dnia, prędzej czy później, problem również zniknie.

Prawo leczenie zależy od dokładnej oceny i jest zwykle przepisywany tylko przez pewien okres czasu wystarczy, aby ulżyć objawy podczas gdy ciało się rozwija i "dojrzewający", Nie ma jednej terapeutyczne podejście do problemu z wielu przyczyn. Kilka rodzajów leków mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z terapią behawioralną.

W większości przypadków, moczenie nocne jest spontaniczne uzdrowienia, bez głębszego podejścia. Z właściwego wyjaśnienia dziecka i rodziny, lęk spadła. W czasami po prostu do zniknięcia objawów.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że w niektórych rzadkich przypadkach moczenie nocne, nocne lub dzienne, może wiązać się z bardziej poważny problem. Jest to rzadkie, ale gdy diagnoza jest wykonany nie mogą być poważne konsekwencje. Dzieci, które utrzymują ten objaw na dłużej, a zwłaszcza powyżej 10 roku życia, muszą być surowo oceniane przez urologa.