★diagnoza •profilaktyka

Przegląd

Co koszmary?

Synonimy: dreams - złe, złe sny

Koszmar jest niepokojący sen wiąże się ze złych uczuć, takich jak lęk i / lub lęku. Marzenia i koszmary senne występują w okresie snu zwanej REM, tuż przed osoba obudzi.

REKLAMA

Koszmary są powszechne, a gdy są one na co dzień, nie martwić. Jednakże, jeśli są częste i zakłócić jakość snu, konieczne jest zbadanie tej sytuacji. Rozpoznanie choroby jest koszmar, kiedy generuje ciągłe problemy w realizacji dzień lub poważnymi sprawami dyskomfort.

Koszmary rozpocząć, gdy dziecko jest trzy do sześciu lat i mają tendencję do zmniejszania się po dziesięciu latach. Jednakże, młodzież i dorośli mogą mieć koszmary w ciągu całego życia.

przyczyny

Istnieje kilka przyczyn koszmarów, zarówno u dorosłych i dzieci. Jednak złe sny zostanie zdiagnozowana jedynie jako rodzaj zaburzenia powoduje problemy dla danej osoby, lub jeśli ona nie może spocząć, bo z nich.

Wśród czynników, które mogą powodować koszmary są:

stres

Kiedy osoba jest podkreślić, ze względu na wydarzenia z życia codziennego, lub doświadczyły stresujących wydarzeń, jak śmierć przyjaciela lub rodziną, może to wywołać koszmary związane lub nie z materii.

niepokój

Ważniejsze zdarzenia lub czynniki, które pozwalają niespokojny osoby takie jak małżeństwo, narodziny dziecka, ważne dowody, między innymi, mogą powodować niepokój, który wywołuje koszmary.

traumatyczne wydarzenia

Jest to bardzo często po traumatycznych wypadków lub innych zdarzeń, takich jak świadkiem przestępstwa, osoba ma koszmary o tym, co się stało. W tym przypadku, koszmarem może być związane z zaburzeniami stresu pourazowego (PTSD).

Brak snu

Kiedy jeden przechodzi czasach zmian, które powodują nieregularny sen, przerwania lub zmniejszenia liczby godzin spał, koszmary zdarzają się częściej.

narkotyki

Niektóre leki, w tym leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi lub te stosowane w leczeniu choroby Parkinsona lub kontrolować apetyt, zwiększają prawdopodobieństwo osoby koszmary.

straszne historie

Gdy osoba jest narażona na książki, filmy, lub porozmawiać nawet kołowym o przerażających sprawach, zwłaszcza przed snem, może on pozostać w swoim umyśle i generować koszmary w czasie snu.

Substance Abuse

Alkoholu i narkotyków, zwłaszcza z efektów halucynogennych, może budzić złe sny. Czasami, nawet z osobą, na jawie, może ona wystąpić te same objawy skrajnego niepokoju i strachu spowodowanego przez koszmary. Może też stracić to, co jest prawdziwe, a co zastanawia, zwiększając te odczucia.

fizyczne lub psychiczne warunki zdrowotne

Pewne warunki zdrowotne, takie jak zaburzenia snu lub problemy psychiczne są również związane ze zwiększonym kursie koszmary.

Diagnostyka i badania

Szuka pomocy medycznej

Miejscami koszmary nie są problemem, ale jeśli są one połączone z innymi wcześniej istniejących warunków zdrowotnych lub są ciągłe, uniemożliwiając odpoczynek lub ingerowania w sprawy dziennie, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.

REKLAMA

profilaktyka

profilaktyka

Nie ma skuteczny sposób na kontrolowanie koszmary, ale niektóre postawy może być traktowany jako profilaktyki:

  • Jeżeli osoba (dziecko lub dorosły) jest pod wrażeniem łatwiej, to nie powinien mieć kontaktu z przerażające historie na dobranoc
  • Zmniejszyć ilość kofeiny spożyty późnym popołudniem i wieczorem
  • Czy aktywności fizycznej, jak podczas ćwiczeń endorfiny uwalniane są, które przyczyniają się do snu
  • Nie używaj dużych ilości alkoholu
  • Nie używać narkotyków, zwłaszcza z efektami halucynogennymi.

Jeśli pacjent przeszedł traumatycznych wydarzeń i koszmary przyszedł po to, szukać pomocy u psychologa lub robi sesje terapeutyczne może pomóc z problemem koszmarów, czy to mało, czy dużo czasu incydent. Jest to forma leczenia, która jest warta testowane, aby zwiększyć jakość snu, aw konsekwencji życia pacjenta.

Źródła i referencje

  • Federal University of Sao Paulo (UNIFESP)
  • Mayo Clinic